Отборът на Раковски (Димитровград) се добра до победа като гост

...

Раковски обърна Берое в последния мач от женското първенсво

Отборът на Раковски (Димитровград) се добра до победа като посетител с 3:2 (12:25, 21:25, 25:23, 25:23, 15:11) над Берое (Стара Загора), откакто изоставаше с 0:2, в последния мач от последния 14-и кръг на постоянния сезон в НВЛ-жени.

Така отборът от Димитровград приключи на 4-о място в крайното класиране с 8 победи, 6 загуби и 23 точки, с колкото завърши и 5-ия ЦСКА, само че с по-лошо геймово съответствие. Двата отбора ще играят един против различен в 1/4-финалните плейофи, като Раковски ще има домакинското преимущество. Берое пък остана 3-и с 9 победи, 5 загуби и 28 точки, като на на 1/4-финалите ще спори с 6-ия Славия.

Срещата в Стара Загора стартира стремително за домакините от Берое и разгромното 25:12 в първия гейм, само че след мощни две елементи те разрушиха ритъма си и разрешиха на противника си да завоюва третия гейм с минималното 25:23. След това не съумяха да се съвземат и се стигна до тайбрек след ново 25:23 за гостенките от Димитровград. В него волейболистките на Раковски натрупаха преднина, само че разрешиха равнене при 11:11. Въпреки това, Берое не съумя да се възползва и Раковски завоюва след 15:11 и 3:2.