Отборът на Престън Норт Енд се изкачи на първата позиция

...

Престън излезе на върха в Чемпиъншип

Отборът на Престън Норт Енд се изкачи на първата позиция в Чемпиъншип, откакто надви с минималното 1:0 над Чарлтън Атлетик в мач от 15-ия кръг на шампионата. Гостите се постановиха с помощта на единственото попадение на Пол Галъхър в 58-ата минута. Той бе прецизен от дузпа, която се оказа решаваща за крайния излаз на срещата на „ Дъ Вали”.

През втората част отборът на Престън не остави никакво подозрение в превъзходството си, макар че вкара единствено един гол. По традиция домакините продължиха да изпитват съществени проблеми в предни позиции.

Чарлтън продължава да бъде отборът в Чемпиъншип, който е отправил минимум удари към противниковата врата от началото на сезона.

След минималния триумф през днешния ден, Престън Норт Енд се изкачи с три позиции във краткотрайното класиране и зае първото място с актив от 28 точки. Толкова има и вторият Лийдс и третият Суонзи. Престън обаче може да сдаде върха на следващия ден, в случай че преследвачът Уест Бромич Албинън надделее над Стоук Сити.