Отборът на постигна убедителен успех с 4:1 като гост на

...

Иличич вдъхнови Аталанта за убедителна победа

Отборът на реализира безапелационен триумф с 4:1 като посетител на в първия дуел от 17-ия кръг на Серия " А ".

В 30-ата минута Иличич проби в наказателното поле и с рикоширал удар откри резултата в интерес на " нерадзурите ". В 41-ата той беше покрай втори гол в мача, само че гредата спря неговия отдалечен изстрел. В 50-ата изравни, откакто засече центриране на Кристиан Пастина. В 54-ата гол на не беше приет заради засада. В 69-ата Иличич още веднъж нахлу в наказателното поле, а мазета неговия шут, само че върна преднината на бергамаските с добавка. Само две минути по-късно те проведоха контраофанзива, при която Иличич центрира към Сапата, който се разписа с удар от въздуха. Крайното 4:1 за гостите оформи резервата с техничен изстрел от границата на наказателното поле.

Terza vittoria consecutiva!!! Grandi ragazzi!!!
Third win in a row!!! Big up lads!!!
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC)
С третата си поредна победа Аталанта се изкачи на 4-ата позиция в класирането с актив от 31 точки, до момента в който Беневенто е 10-и с 21 извоювани пункта.
Серия А 17 кръг, събота 9 януари  Беневенто 1:4краен резулат  Аталанта