Отборът на Португалия игра силно и измъчи максимално финалиста от

...

Португалия измъчи Франция, но “петлите” стигнаха до чист успех

Отборът на Португалия игра мощно и изтеза оптимално финалиста от Лигата на нациите през 2018 година от Франция, само че това не бе задоволително за триумф. В последна сметка въпреки и мъчно, във всеки гейм, само че Франция победи Португалия с 3:0 (25:23, 26:24, 25:23) във втория си мач от шампионата Ардабил в Иран.

“Петлите”, които на този шампионата играят без доста от звездите си (Ървин Нгапет, Кевин Тили, Никола Льо Гоф, Антоан Бризар и Женя Гребенников), а на други като Кевин Льо Ру, Бенжамен Тонюти и Тибо Росар бе дадена отмора в този мач.

Португалските волейболисти играха като еднакъв с еднакъв, само че в края на всеки гейм класата на “петлите” се оказваше решаваща.

Така Франция записа 8-а победа (3 загуби) и с актив от 25 точки заема трето място във краткотрайното класиране.

Португалия позволи 9-а загуба (2 победи) и с актив от 7 точки е на 13-о място.

Тимоти Карле стана най-резултатен за Франция с 12 точки (1 ас, 1 блок, 62% успеваемост в атака), а Дарил Бюлто добави още 10 точки (2 аса, 88% успеваемост в атака).

За Португалия се отличи звездата Алешандре Ферейра с 8 точки (2 блока, 100% успеваемост в атака) единствено за гейм и половина игра, а Бруно Куня също записа 8 точки (1 ас, 1 блок, 30% успеваемост в атака).

Утре Португалия среща Австралия, а Франция домакина Иран.

ФРАНЦИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 3:0 (25:23, 26:24, 25:23)
ФРАНЦИЯ: Рафаел Каре, Жан Патри 7, Ясин Луати 8, Тимоти Карле 12, Дарил Бюлтор 10, Жона Ажение 8 - Никола Росар-либеро (Стефан Бойер 7, Тревор Клевено)
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ
ПОРТУГАЛИЯ: Тиаго Виолаш 2, Бруно Куня 8, Алешандре Ферейра 8, Фелипе Мартинс 6, Лоуренсо Мартинс 6, Филип Цвитанчанин 5 - Жил Перейра-либеро (Мигел Тавареш 1, Нуну Ташейра 4, Жоао Симоеш 6, Марко Ферейра 6)
Старши треньор: УГО СИЛВА.