Отборът на Пирин Разлог победи с 2:1 ФК Банско в

...

Пирин спечели местното дерби с Банско

Отборът на Пирин Разлог победи с 2:1 ФК Банско в локалното дерби. Срещата бе от 20-ия кръг на Югозападната трета лига.

И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме. Домакините влезнаха по-добре в мача и вкараха два гола единствено за 5 минути сред 14-ата и 18-ата минута. Точни бяха Александър Александров и Красимир Шапкарев. Опитният Петър Лазаров върна едно попадение за Банско в средата на първата част.

През второто полувреме възпитаниците на Христо Джоджов доиграха тактически вярно мача и справедливо завоюваха успеха. Те взеха и реванш от локалния противник за провалянето през август предходната година с 0:1.

Във краткотрайното класиране Пирин Разлог е на 8-ма позиция с актив от 27 точки,а Банско е на 6-то място с точка от повече.