Отборът на Пирин“ прекъсна серията си от осем мача без

...

Пирин“ измъкна победа над Черно море“ с гол в добавеното време

Отборът на „ Пирин “ прекъсна серията си от осем мача без победа, откакто записа най-малък триумф като посетител на „ Черно море “ с 1:0 в първия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига по футбол. Единственото попадение вкара Конър Хендерсън в последната минута на даденото от съдията триминутно продължение на мача.

Двата тима изиграха извънредно едва първо полувреме, в което не съумяха да основат нито една чисто голова обстановка. Единственото състояние през първата част бе отдалечен неакуратен удар на Атанас Зехиров в 39-та минута. През първото полувреме домакините направиха и една насилствена промяна в 16-та минута, когато Орлин Старокин бе сменен от Стефан Станчев.

През втората част двата тима демонстрираха много по-добра игра. В 52-ра минута на мача бе насочен и първият прецизен удар в мача. Антон Огнянов от домакините стреля рисково диагонално отляво, само че вратарят на „ Пирин “ Благой Макенджиев съумя да избие. Минута по-късно Георги Илиев от чиста позиция в наказателното поле на гостите стреля над вратата. В 58-та минута Тодор Траянов от гостите стреля доста рисково от 20-тина метра, само че топката излезе в навън. В 61-та минута Ондрей Супуп съумя да откри в наказателното поле на гостите Георги Илиев, който съумя да овладее топката, само че стреля доста неопределено от към 6-7 метра разстояние. В 69-та минута Атанас Зехиров можеше да вкара гол за домакините, само че след удара му диагонално отляво топката мина на сантиметри настрана от вратата. В 72-та минута Мариян Огнянов стреля рисково отляво, само че топката още веднъж мина настрана от вратата на Пирин. В третата минута на даденото от съдията продължение Конър Хендерсън осъществя победния гол за гостите след прелестно осъществяване на директен свободен удар.