Отборът на Парма постигна ценна домакинска победа с 2:0 над

...

Парма с втори успех в Серия А

Отборът на Парма реализира скъпа домакинска победа с 2:0 над Каляри в среща от 5-ия кръг на Серия “А”. Попаденията в срещата означиха Роберто Инглезе в 20-ата минута и Жервиньо в 47-ата минута след добра контраофанзива.

Двубоят стартира по-добре за гостите от Сардиния, които владееха по-продължително топката от своя конкурент, само че не успяваха да основат положителни състояние пред вратата на Луиджи Сепе. Така се стигна до 14-ата минута в която гол на Парма бе анулиран поради засада. Роберто Инглезе засече положително центриране с глава, само че сега на подаването бе зад тила на отбраната на Каляри. Шест минути по-късно Инглезе въпреки всичко изведе своите съотборници напред в резултата.

Бившият футболист на Киево бе най-съобразителен в наказателното поле и с огромна доза шанс съумя да преодолее Алесио Краньо. Гостите дадоха отговор посредством Николо Барела, чийто удар мина около страничния дирек. В 36-ата минута Луиджи Сепе изпревари Алберто Чери и предотврати сигурен втори гол във вратата си. В 40-ата минута Алесио Краньо се намеси след удар на Лука Ригони. Още в самото начало на второто полувреме Парма нанесе втори удар по Каляри.

UNREAL

Describe *that* @GervinhOfficial goal #ParmaCagliari 2-0 #ForzaParma pic.twitter.com/tHrwbCZKn2
— Parma Calcio 1913 (@ParmaCalcio_en) 22 септември 2018 година
В 47-ата минута Жервиньо провежда страхотна контраофанзива и самичък приключи акцията със мощен удар, който се отби в левия непряк дирек и влезе във вратата зад Краньо. В 59-ата минута Бруно Алвеш засече центриране от корнер на Стулац, само че топката прелетя над вратата. По-добрите дейности на тима хазаин продължиха и в идващите минути, а Жервиньо бе най-опасният футболист на терена.

В 78-ата минута Марко Сау опита да повтори гола на Жервиньо, само че топката мина около страничния дирек. Така Парма реализира втори следващ триумф след успеха на “Джузепе Меаца” против Интер с 0:1. Каляри пък остава с актив от 5 точки след изиграването на петте си мача от шампионата.

Full Time #ParmaCagliari 2-0#ForzaParma pic.twitter.com/7WWQvlQVxE
— Parma Calcio 1913 (@1913parmacalcio) 22 септември 2018 година
ПАРМА - КАЛЯРИ 2:0 1:0 Инглезе (20') 2:0 Жервиньо (47')

СТАТИСТИКА МАЧЪТ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 5 кръг, събота 22 септември  Парма 2:0краен резулат  Каляри