Отборът на Парма постигна минимална победа с 1:0 при гостуването

...

Парма си тръгна с трите точки от Генуа, Куалярела и ВАР провалиха Сампдория

Отборът на Парма реализира минимална победа с 1:0 при гостуването си на Сампдория в дуел от 15-ия кръг на Серия “А”.

Единственото попадение в мача означи Юрай Куцка в 21-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер. “Моряците” можеха да избегнат загубата, защото в 77-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на влезлия като запаса Кастриот Дермаку против Фабио Куалярела. Луиджи Сепе избави осъществяването от бялата точка на ветерана, а Якуб Янкто първи стигна до избитата топка и я върна към Куалярела, който я прати в мрежата. ВАР обаче сподели, че Янкто е прекрачил линията на наказателното поле преди нападателят да извърши дузпата и по този начин голът не беше зачетен, а наказателният удар не беше пребит.
Full Time!#SampdoriaParma 0 - 1 pic.twitter.com/9dzH2TrE4e
— Parma Calcio 1913 (@1913parmacalcio) December 8, 2019 Така Парма към този момент е осми в класирането с актив от 21 точки, до момента в който Сампдория е тъкмо над чертата с 12 пункта на 17-ата позиция. Серия А 15 кръг, неделя 8 декември  Сампдория 0:1краен резулат  Парма