Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:0 като гост

...

Кийн засенчи Мбапе и Неймар в Истанбул

Отборът на Пари Сен Жермен завоюва с 2:0 като посетител на Истанбул ББ в мач от груповата фаза на Шампионската лига. В воин за френския първенец се трансформира нападателят Мойс Кийн, осъществил два гола (64 и 79). Лошата вест за отбора на Томас Тухел е травмата на Неймар, която извади бразилеца от терена още в средата на първото полувреме.

Томас Тухел заложи по едно и също време на Килиан Мбапе, Неймар, Мойс Кийн и Анхел ди Мария. В осмата минута Мбапе набра скорост по левия фланг, направи прекрасен рейд, само че ударът му беше от дребен ъгъл и вратарят избави без съмнение. В 15-ата домакините развиха превъзходна контра, а Един Висча шутира остро от 20 метра и сантиметри го разделиха от задачата. Турският отбор стартира окуражено, само че последователно френският отличник заигра по-агресивно. В 26-ата Неймар напусна наложително поради контузия в бедрото и на негово място се появи Пабло Сарабия. Втората част стартира с голям пропуск на Сарабия. След 30-ина секунди игра Мбапе проби отляво и сервира топката на дузпата, където испанският халф шутира прекомерно високо. В 57-ата домакините развиха прелестна скоростна офанзива, при която Кейлор Навас избави по страховит метод рисков удар на Вишча. Две минути по-късно Мбапе изостри нападението, само че не откри собствен съотборник, като двама бяха подготвени за голов изстрел. В 64-ата Мойс Кийн беше изтърван при статично състояние, скочи самичък за висока топка и вкара с глава от 10 метра - 0:1. Четвърт час по-късно Кийн реши конфликта с втори гол. Защитата на турците изгледа по какъв начин топката стигна до него, а нападателят се обърна ефектно и матира стража с удар в центъра на вратата. Шампионска Лига 2 кръг, сряда 28 октомври  Истанбул Башакшехир 0:2краен резулат  Пари Сен Жермен