Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 тима на

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 тима на ...

ПСЖ не впечатли, но надигра Лил в завръщането на Неймар.

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 тима на Лил в първи двубой от 14-тия кръг на френската Лига 1. Головете за успеха отбелязаха Мауро Икарди в 17-ата и на Анхел ди Мария в 31-ата минута. Въпреки това „песовете“ отправиха повече точни удара, но не успяха да се възползват от разсеяната, на моменти, игра на френския шампион. Голямата звезда на парижани Неймар игра за първи път от 5-ти октомври насам и остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от Килиан Мбапе.

3⃣ points as @MauroIcardi and Di Maria score!#PSGLOSC pic.twitter.com/41L5l5ZFkD
— Paris Saint-Germain (@PSG_English) November 22, 2019
Още в третата минута Ксека имаше шанс да открие за гостите, но ударът му бе спасен от вратаря Кейлор Навас.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. Идриса Гай получи топката отдясно на границата на наказателното поле и отправи центриране на далечната греда, където капитанът на Лил Жозе Фонте не успя да изчисти и на празна врата Мауро Икарди засече топката – 1:0.