Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 тима на

...

ПСЖ не впечатли, но надигра Лил в завръщането на Неймар

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 отбора на Лил в първи дуел от 14-тия кръг на френската Лига 1. Головете за триумфа означиха Мауро Икарди в 17-ата и на Анхел ди Мария в 31-ата минута. Въпреки това „ песовете “ насочиха повече точни удара, само че не съумяха да се възползват от разсеяната, на моменти, игра на френския първенец. Голямата звезда на парижани Неймар игра за първи път от 5-ти октомври насам и остана на терена до 65-ата минута, когато бе сменен от Килиан Мбапе.

3⃣ points as @MauroIcardi and Di Maria score!#PSGLOSC pic.twitter.com/41L5l5ZFkD
— Paris Saint-Germain (@PSG_English) November 22, 2019
Още в третата минута Ксека имаше късмет да открие за гостите, само че ударът му бе избавен от вратаря Кейлор Навас.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. Идриса Гай получи топката отдясно на границата на наказателното поле и насочи центриране на далечната греда, където капитанът на Лил Жозе Фонте не съумя да почисти и на празна врата Мауро Икарди засече топката – 1:0.