Отборът на Падерборн се саморазправи с гостуващия Карлсруе в мач

...

Разгром! Падерборн тръгна на пета

Отборът на Падерборн се саморазправи с гостуващия Карлсруе в мач от откриващия кръг на Втора Бундеслига. „ Синьо-черните “ разбипа своя противник с гръмкото 5:0.

Въпреки множеството удари и интензивното движение, резултатът се резервира нулев до почивката. Във вторите 45 минути на терена обаче имаше единствено един тим – този на Падерборн.

Косоварят Флорент Муслия откри от дузпа в 55-ата минута, а девет по-късно Роберт Лейперц удвои, останал самичък против Кай Ейзле. Топката малко инцидентно навести вратата след благополучен рикошет в крайници на стража.

В 68-ата минута Джулиан Джуван с доста техничен изстрел направи резултата типичен.

Четири минути след гола на левичаря, Феликс Плате направи 4:0, а Сирлорд Конте оформи крайния резултат тъкмо четвърт час преди края.