Отборът на Олимпик (Марсилия) победи с 2:0 Тулуза в последния

...

Марсилия се справи с Тулуза

Отборът на Олимпик (Марсилия) победи с 2:0 Тулуза в последния мач от 7-ия кръг на Лига 1. Домакините на " Велодром " се добраха до триумфа с попадения на Флориан Товен в 32-ата и Лукас Окампос в 61-ата минута и направиха нова значима крачка към челните места в класирането.

Марсилци откриха резултата в 32-ата минута, когато Товен мина през няколко бранители, само че в последния миг загуби надзор на топката. Там обаче добра позиция бе заел Лукас Окампос, който още веднъж я чукна към своя съотборник и той от близко означи за 1:0.

В 61-ата минута самият Окампос се оказа в прегръдките на съотборниците си. Тогава след центриране от корнер аржентинецът по малко чудноват метод с коляно чукна топката и я прати във вратата.

С този триумф Марсилия събра актив от 13 точки и се изкачи до 5-ото място в таблицата. Тулуза пък остава със 7 извоювани точки на 14-ата позиция.