Отборът на Олимпик Лион победи като гост Нанси с 3:2

...

Лион се спаси от ранно отпадане за Купата на Франция

Отборът на Олимпик Лион победи като посетител Нанси с 3:2 в дуел от 1/32-финалите на шампионата за Купата на Франция. Втородивизионният Нанси, който е на 16-а позиция сега в Лига 2 водеще към 87-ата минута на мача, само че с два гола в края третият в Лига 1 Лион въпреки всичко се избави.

Набил Фекир даде преднина на Олимпик Лион за 1:0 в 25-ата минута.

В рамките на четири минути – в 71-ата и 75-ата с голове на Антони Робик от дузпа и на Арнауд Нордин, Нанди обърна до 2:1 и съвсем стигна до премахване на елитния си противник.

Олимпик Лион обаче изравни за 2:2 в 87-ата минута посредством бразилеца Марсело, а в петата минута на добавеното време Максуел Корне донесе успеха на отбора си с попадение за крайното 3:2.

В различен мач от този стадий на шампионата първодивизионните Тулуза и Ница приключиха при резултат 1:0 и Тулуза продължава напред. За идната фаза се класираха и елитните Монако, Каен, Гингам и Лил.