Отборът на Оклахома Сити Тъндър надделя драматично в къщи над

...

Оклахома пречупи Юта в драма с две продължения

Отборът на Оклахома Сити Тъндър надви трагично в къщи над Юта Джаз със 148:147 след две продължения в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят стартира равностойно, като домакините въпреки всичко поведоха с точка задатък след края на първата четвърт – 35:34. Възпитаниците на Били Донован продължиха да бъдат нападателни във втората част, като на огромната отмора преднината им бе от девет пункта – 66:57.

,,Джазмените “ обаче се завърнаха в мача в третата четвърт и освен заличиха преимуществото на противника, само че и на собствен ред излязоха напред в резултата при 95:93.,,Гръмотевиците “ съумяха да стигнат до продължения след поредна вълнуваща четвърт и по този начин мачът влезе в продължения. Победител по този начин и не бе излъчен след първото, което приключи при 10:10, само че във второто домакините бяха по-добри и измъкнаха извънредно скъп триумф.

Над всички за Оклахома бяха за следващ път Пол Джордж и Ръсел Уестбрук. Джордж наниза 45 точки, като към тях прибави 9 битки и 7 асистенции, до момента в който Уестбрук осъществя 43 пункта, овладя 15 битки и даде 8 асистенции. За гостите Донован Мичъл означи 38 точки, а Руди Гобер реализира дабъл-дабъл – 26 точки и 16 битки, само че те се оказаха извънредно незадоволителни за играчите на Куин Снайдер.

Оклахома остава на трета позиция в Западната конференция, до момента в който Юта е шести, на победа пред Сан Антонио Спърс и Ел Ей Клипърс и на триумф от Хюстън Рокетс. В идващите си дуели Тъндър одобряват вкъщи Сакраменто Кингс, до момента в който Джаз са домакини на Далас Маверикс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Шарлът Хорнетс – Вашингтон Уизардс 123:110 (Уокър – 27 точки; Бийл – 46 точки)

Индиана Пейсърс – Ню Орлиънс Пеликанс 126:111 (Матюс – 24 точки (6 тройки))

Орландо Меджик – Чикаго Булс 109:110 (Марканен – 25 точки, решителни наказателни удари за успеха)

Торонто Раптърс – Сан Антонио Спърс 120:117 (Ленърд – 25 точки, решителна забивка за успеха)

Атланта Хоукс – Детройт Пистънс 122:125 (Дръмънд – 26 точки, 21 борби)

Ню Йорк Никс – Минесота Тимбъруулвс 104:115 (Гибсън – 19 точки (най-много през сезона))

Мемфис Гризлис – Ел Ей Клипърс 106:112 (Харъл – 30 точки (изравнено най-хубаво достижение в кариерата))

Далас Маверикс – Денвър Нъгетс 104:114 (Йокич – 19 точки, 13 битки, 8 асистенции). /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg