Отборът на Нотингам Форест записа първа победа в елита на

...

Нотингам с първа победа във Висшата лига от 23 години насам

Отборът на Нотингам Форест записа първа победа в елита на британския футбол от 23 години насам, откакто реализира минимална победа с 1:0 като хазаин на Уест Хем в дуел от втория кръг на Висшата лига.

Единственото попадение на " Сити Граунд " бе маркирано в добавеното време на първата част, когато Хари Тофоло проби отляво в наказателното поле на " чуковете " и комбинира с Джеси Лингар, който нанесе слаб истрел, а топката рикошира в бранителя на гостите Бен Джонсън, с цел да може Тайво Авоний от състава на домакините с коляно да донесе трите точки за своя отбор.

Минути преди попадението на Нотингам, гол на Уест Хем в 43-ата минута бе анулиран, поради нарушаване в офанзива на Михаил Антонио, а през второто полувреме пропусната дузпа на Деклан Райс и две греди лишиха лондончани от точката.

С успеха отборът на мениджъра Стив Купър се изкачи на десетото място с актив от три пункта, до момента в който съставът на Дейвид Мойс е предпоследен без нито една извоювана точка от две изиграни срещи.