Отборът на Норвегия се наложи с 4:0 над Фарьорските острови,

...

Норвегия разгроми, но това все още не стига

Отборът на Норвегия се наложи с 4:0 над Фарьорските острови, които са новобранецът в група F от евроквалификациите.

Торе Региниусен и Ивер Фосум взеха решение всичко с попадения още до 8-ата минута, а през второто полувреме на два пъти се разписа Александър Сьорлот.

Въпреки успеха, норвежците имат напълно минимални шансове да се класират за Евро 2020 през квалификациите. Те са на 4-о място в групата с 14 точки, колкото има и Румъния. Северните ни съседи изостават с една точка от Швеция преди конфликта посред им в Букурещ довечера.

За Норвегия е преференциални този мач да приключи наедно. В противоположен случай, съставът на Ларс Лагербек ще се елементарни с очакванията си да финишира на второ място в групата. Норвежците обаче ще имат и друга опция, тъй като са си подсигурили място на плейофите в Лигата на нациите.

В последния си мач от групата Норвегия гостува на Малта. Двубоят е в понеделник. Фарьорските острови са на дъното в класирането с 3 точки, колкото има и Малта.