Отборът на Норич, който се намира на последно място във

...

Последното място в Премиър лийг по никакъв начин не пречи на Норич в мачовете за купата

Отборът на Норич, който се намира на последно място във краткотрайното класиране на Премиър лийг, се класира за петия кръг на ФА Къп, откакто победи като посетител с 2:1 различен тим от елита - Бърнли. " Канарчетата " за първи път доближават до тази фаза на шампионата от 2012 година насам.

След като пропуснаха няколко чисти положения през първата част, като удариха и греда, гостите поведоха в 53-тата минута, когато Грант Ханли засече с глава центриране от свободен удар. Три минути по-късно Йосип Дърмич означи първия си мач като титуляр за Норич с още едно попадение. Джо Харт мазета прехвърлящ удар на Руп, след което топката се озова на пътя на швейцареца.

Бърнли също имаше значително положения, само че не успяваше да ги осъществя. Ерик Питерс въпреки всичко понижи в 52-рата след удар от границата на наказателното поле. Домакините обаче не съумяха да се доберат до изравнително попадение и отпаднаха от конкуренцията.
ФА Къп 4 кръг, събота 25 януари  Бърнли 1:2краен резулат  Норич Сити