Отборът на Ница постигна ценен успех с 2:1 в гостуването

...

Ница си тръгна с трите точки от гостуването на Нант

Отборът на Ница реализира скъп триумф с 2:1 в гостуването си на Нант от междинния 7-и кръг в Лига 1. Гостите от Лазурния бряг си потеглиха удовлетворени от " Ла Божоар " с три точки на разположение.

Ница откри резултата в 31-ата минута, когато Алан Сен-Максимин бе изведен в наказателното поле, освободи се от директния си надзирател и подаде към нахлуващия Кристоф Жале, който без закъснение прати топката във вратата за 0:1.

Нант обаче съумя да се върна в мача в 57-ата минута, когато Емилиано Сала получи пас зад отбраната, сподели страхотна скорост и надбяга директния си надзирател, след което останал очи в очи с вратаря невъзмутимо осъществя за 1:1.

В 70-ата минута обаче Ница вкара втори гол, който се оказа и надвит. Расин Коли центрира отляво Жан-Виктор Макенго засече кълбото в мрежата за 1:2.

Така Ница към този момент има 10 точки и заема 9-ата позиция в класирането. Нант пък е в рисковата зона на 18-ото място с 5 извоювани точки.