Отборът на Нигерия победи с 1:0 Бурунди на старта на

...

Нигерия тръгна с икономична победа

Отборът на Нигерия победи с 1:0 Бурунди на старта на присъединяване си в предварителна група В на шампионата за Купата на африканските народи в Египет.
" Суперорлите " стигнаха до триумфа в попадение на Одион Игало в 77-ата минута, откакто преди този момент срещнаха много компликации.
Ола Айна подаде с пета към Игало в наказателното поле, бранител на Бурунди не съумя да спре топката и по този начин от към десетина метра Игало означи победното попадение за отбора си.

Той можеше да вкара и втори гол три минути по-късно, само че ударът му не откри вратата.

Така Нигерия оглави краткотрайното класиране в групата преди изиграването на мача сред Гвинея и Мадагаскар. Купа на Африка 1 кръг, събота 22 юни  Нигерия 1:0краен резулат  Бурунди