Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели петото издание на волейболният

...

Нефтохимик спечели Черноморските игри във Варна

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) завоюва петото издание на волейболният шампионат при мъжете от Черноморските игри във Варна, който се организира в зала „ Христо Борисов “.

В последния си мач от конкуренцията, бургазлии водени от Николай Желязков, надиграха домакините от Черно море (Варна) с 3:1 (18:25, 25:18, 25:21, 30:28). Така първенците записаха три победи от три мача и приключиха като отличник в конкуренцията. Волейболистите на Черно море пък означиха трета загуба и завършват на четвърта позиция.

В другия мач от последния ден отборът на Добруджа 07 (Добрич) се наложи над Дунав с 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:17) след оспорван и забавен дуел. Така добруджанци записаха втора победа в шампионата, като с една загуба от Нефтохимик приключват на второ място в шампионата. Представителите на Дунав са един триумф над Черно море и се подреждат на трето място в подреждането.

Организаторите на шампионата раздадоха и самостоятелни награди
Най-добър разпределител: Иван Станев - Добруджа 07

Най-добър нападател: Жани Желязков – Нефтохимик 2010

MVP: Мирослав Градинаров – Нефтохимик 2010

Любимец на публиката - Явор Генов – Черно море
Приятелският шампионат е част от подготовката на участниците за идния старт в Суперлигата на България на 18 и 19 октомври.