Отборът на Наполи постигна победа с 2:0 над гостуващия Сампдория

...

Мертенс донесе успех за Наполи над Сампдория

Отборът на Наполи реализира победа с 2:0 над гостуващия Сампдория в мач от 3-ия кръг на Серия “А”. И двата гола в срещата бяха дело на Дрис Мертенс (13’, 67’).

Домакините поведоха още в 13-ата минута, когато Мертенс с мощен шут засече подаване на Джовани Ди Лоренцо. В 18-ата нов шут на белгиеца срещна напречната греда, а секунди по-късно Емилиано Ригони се озова самичък против Алекс Мерет, само че стражът мазета удара му в корнер. Това беше всичко най-интересно през първата част. “Партенопеите” започнаха мощно второто полувреме и това докара до втори техен гол в 67-ата минута. Тогава дебютантът Фернандо Йоренте задържа топката в наказателното поле и я подаде към Мертенс, който след рикошет в неприятелски състезател се разписа за повторно в мача. До неговия край Фабио Куалярела и Албин Екдал се разминаха с това да отбележат гол и по този начин срещата приключи при 2:0 за неаполитанците.
90’+5’ | Full Time
#NapoliSamp 2-0
#ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/Rdj0jQ812J
— Official SSC Napoli (@sscnapoli) 14 септември 2019 година Така за момента Наполи е четвърти в класирането с 6 точки, а Сампдория - финален с три загуби от три дуела. Серия А 3 кръг, събота 14 септември  Наполи 2:0краен резулат  Сампдория