Отборът на Наполи победи Сампдория с 3:0 на “Сан Паоло”

...

Наполи забрави отпадането от Купата с класика срещу Сампдория

Отборът на Наполи победи Сампдория с 3:0 на “Сан Паоло” в среща от 22-ия кръг на Серия “А”. Футболистите на Карло Анчелоти вкараха два гола в границите на две минути. Точни за партенопеите бяха Аркадиуш Милик в 25-ата и Лоренцо Инсиние в 26-ата минута. В 89-ата минута Симоне Верди вкара трети гол във вратата на Самп след тъкмо осъществяване на дузпа. Спечелените три точки съкратиха изоставането на Наполи от първенеца Ювентус на осем точки. “Бианконерите” са и с мач по-малко, който ще се изиграе през днешния ден, в 21:30ч. с отбора на Парма.

Storie di leggende, storie di ex, storie di giovani speranze. Storie che meritano di essere vissute e raccontate. #NapoliSamp è tutta da vivere e da giocare. Avanti #Sampdoria! pic.twitter.com/CHC74PnU1f
— U.C. Sampdoria (@sampdoria) 2 февруари 2019 година
През първото полувреме Наполи сподели много по-добра игра от своя съперник и с изключение на, че доближи до два гола, означи и трети, анулиран поради засада. След равностойни първични минути Наполи съумя да открие резултата, а прецизен бе Аркадиуш Милик. Полякът бе открит в наказателното поле от Хосе Кайехон, който пусна прелестно центриране по земя от десния фланг, превърнато от Милик в гол. Точно 68 секунди по-късно Лоренцо Инсиние вкара още един гол във вратата на Сампдория.

Нисичкият нападател се пребори със бранител на “моряците” и откри долния ляв ъгъл с удар отвън границата на наказателното поле. През второто полувреме Самп можеше да понижи изоставането си, само че удар на Бережински излезе в навън. От 86-ата до 89-ата минута Наполи сътвори две чисти ситуациите пред вратата на гостите, само че Аудеро бе на мястото си и блокира рискови изстрели на Калиду Кулибали и Арек Милик.

В 89-ата минута Наполи получи правото да извърши 11-метров углавен удар за нарушаване в наказателното поле. Зад топката застана Симоне Верди, който излъга Аудеро и оформи крайното 3:0.
Partita finita
#NapoliSampdoria 3-0
@SerieA
#ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/0Otsv2hcTZ
— Official SSC Napoli (@sscnapoli) 2 февруари 2019 година Серия А 22 кръг, събота 2 февруари  Наполи 3:0краен резулат  Сампдория