Отборът на Наполи не успя да си гарантира класиране на

...

Наполи не успя да се класира на 1/8-финал в Шампионската лига

Отборът на Наполи не съумя да си подсигурява класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига два кръга преди края на мачовете от предварителна група Е.

Италианският отбор излезе против Ред Бул Залцбург на " Сан Паоло " като водач в групата, само че след равенството 1:1, отстъпи позицията на Ливърпул, който в другия дуел от вечерта победи вкъщи Генк с 2:1. Така " мърсисайдци " водят с 9 точки, до момента в който Наполи е втори с 8, а трети върви Република България Залцбург с 4. Генк има 1 и към този момент загуби и математически шансове за 1/8-финалите.

Гостите от Австрия стигнаха първи до гол в 11-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа за нарушаване на Кулибали в наказателото поле. С осъществяването се нагърби Халанд, който откри резултата. Неаполитанците се подвигнаха на взлом, а в 13-ата минута гредата съблюдава гостите от изравнително попадение след удар на Кайехон.
Източник: fakti.bg