Отборът на Нант разби с 5:0 Гинган в мач от

...

Нант съсипа Гинган с пет гола

Отборът на Нант разруши с 5:0 Гинган в мач от 12-ия кръг на Лига 1. “Канарчетата” имаха усложнения през първата част, като едвам в нейния край съумяха да отркият резултата и то от дузпа. Емилано Сала бе прецизен от бялата точка. След почивката обаче домакините нямаха никакви проблеми. Вторият гол вкара Валeнтен Ронжие в 63-ата минута. Последваха нови три гола за Нант, вкарани поредно от Абдулай Туре в 70-ата, Андрей Жирото в 78-ата и още веднъж Сала в 84-ата.

По този метод Нант събра 15 точки и е тъкмо в средата на таблицата, заемайки десето място. Гинган от своя страна е на дъното с едвам седем точки - толкоз колкото има и Монако. Лига 1 12 кръг, неделя 4 ноември  Нант 5:0краен резулат  Гингам