Отборът на "Монтана" завърши подобаващо домакинските си двубои от първенството

...

Монтана разби с 4:0 дубъла на Лудогорец, това не стигна за бараж

Отборът на "Монтана " приключи уместно домакинските си дуели от шампионата във Втора лига. Воденият от треньора Ферарио Спасов отбор записа безапелационна победа с 4:0 над "Лудогорец II ". Успехът обаче не зарадва никои на стадион „ Огоста” тъй като и трите тима от челото на класирането завоюваха срещите си и по този метод разрушиха очакванията на монтанци, че могат да го докарат до бараж.
Футболистите на "Монтана " се настаниха трайно в половината на гостите още след първия съдийски сигнал, като опитваха удари от близка и далечна отдалеченост. Логичното в мача се случи в 17-та мин., когато Атанас Илиев центрира в наказателното поле от ляво, а Иван Коконов засече топката от въздуха и я изпрати в мрежата. Само четири минути по-късно Борислав Балджийски откри непокрит в пеналта Тони Тасев и той удвои. При една от редките си контраатаки Мартин Милков стреля мощно с левия крайник, само че около лявата греда. Балджийски изведе по съвършен метод Илиев в 28-та мин., само че той стреля в тялото на вратаря. Малко по-късно Балджийски пропусна да се разпише, вратарят Дамян Дамянов в началото изпусна топката, само че по-късно се хвърли и я улови. С дежурния си гол Наско Илиев направи резултата типичен секунди преди почивката, откакто Тодор Колев постави топката на главата му.
Картината през второто полувреме не се промени, въпреки че темпото на игра леко спадна. Бомбен шут на Илиев раздруса напречната греда в 57-та мин. В 77-та мин. влезлият като запаса Борислав Дамянов се освободи майсторски от бранител на "Лудогорец " и центрира на далечната греда, само че Коконов не съумя да засече топката. Атанас Илиев направи 4:0 в 85-та мин. възползвайки се от остроумен пас на резервата Сава Савов. В добавеното време Мартин Милков можеше да вкара почетен гол за „ зелените”, само че вратарят Марин Орлинов, за който това бе първи формален мач под рамката, избави топовния му изстрел.

"Монтана " - "Лудогорец II " (Разград) 4:0

Монтана: Марин Орлинов, Даниел Георгиев (66-Стефан Цонков), Иван Михов-кап., Тодор Колев, Кристиян Димитров, Владимир Айтов, Тони Тасев, Борислав Балджийски (74-Борислав Дамянов), Атанас Илиев, Сергей Георгиев(62-Сава Савов), Иван Коконов.Треньор: Ферарио Спасов.
"Лудогорец II ": Дамян Дамянов, Атанас Карачоров (74-Николай Томов), Иван Великов, Тихомир Димитров, Сердар Юсуфов (69-Димитър Илиев), Кристиян Китов-кап., Кристиян Кънчев (46-Георги Вълчев), Мартин Милков, Иван Йорданов, Мехмед Мехмед, Димитър Митков. Треньор: Радослав Здравков.
Голмайстори:1:0 Иван Коконов (17), 2:0 Тони Тасев (21), 3;0 Атанас Илиев (45), 4:0 Атанас Илиев (85).
Главен арбитър: Радослав Гидженов.
Асистенти: Николай Чакъров, Йордан Петров.
Стадион: „ Огоста”-600 фенове.
Източник: bulnews.bg