Отборът на "Монтана" записа първата си победа на зимния лагер

...

Монтана записа минимална победа над Ботев /Пловдив/ в Алания

Отборът на "Монтана " записа първата си победа на зимния лагер в Алания. С гол на бранителя Тодор Колев монтанци се постановиха с 1:0 над елитния "Ботев " /Пловдив/. Старши треньорът Ферарио Спасов бе дал отмора на нападателите Сергей Георгиев и Иван Коконов. Пълни 90 минути на вратата пък пази провлеченият от "Ботев " /Гълъбово/ 23-годишен вратар Марин Орлинов. Феро заложи на скица 3-5-2, като триото в защита бе Даниел Георгиев, Иван Михов и Кристиян Димитров, който се изправи против някогашния си отбор. Борислав Балджийски и Атанас Илиев пък заформиха двойката в офанзива.
Първото полувреме бе равностойно, с малко рискови обстановки пред двете порти. На два пъти за "Монтана " пропусна Атанас Илиев. Монтанци бяха покрай откриването на резултата в 56-та мин., когато влезлият след почивката Александър Манолов стреля рисково, само че топката излезе в навън. Преди това влезлият като запаса за „ канарчетата” Здравко Жилов тества рефлекса на Орлинов. В 74-та мин. бе маркиран и единственият гол в дуела. Тогава бранителят Тодор Колев с акуратен удар от границата на наказателното поле изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря за 1:0. Този резултата се резервира до края на мача. Следващата контрола на "Монтана " в събота.
"Монтана ": Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Кристиян Димитров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов (46-Борислав Дамянов), Владимир Айтов (46-Сава Савов), Тодор Колев, Атанас Илиев (67-Християн Илиев), Борислав Балджийски (67-Даниел Васев), Айкут Рамадан (46-Александър Манолов). Треньор: Ферарио Спасов.
"Ботев ": Кайзер, Пиргов, Марин, Дерменов, Терзиев, Шопов (37-Афонсо), Юлиано, Георгиев, Юсеин, Петков, Добрев (Жилов). Треньор: Николай Киров.
Източник: bulnews.bg