Отборът на "Монтана" се измъчи, но продължава напред на 1/8

...

Монтана с труден успех в Горски извор, класираха се за 1/8 финалите за Купата

Отборът на "Монтана " се изтеза, само че продължава напред на 1/8 финалите на шампионата за Купата на България. При гостуването си на стадион „ Саяна Арена “ в димитровградското село Горски извор монтанци излъгаха с 2:1 локалния третодивизионен "Извор ".
И двата гола бяха маркирани от статични положения, като първо Николай Цветков-Демона вкара дузпа, а в добавеното време Тони Тасев донесе успеха след майсторско осъществяване от фаул.
Както се и очакваше ст. треньорът на "Монтана " Никола Спасов излезе с пробен състав, като пусна титуляри шестима футболисти, които рядко хващат ръка в срещите от шампионата. Очаквано и домакините желаеха да се потвърдят и започнаха доста навито незабавно след началния съдийски сигнал. Изворци сътвориха и единствената чиста обстановка пред една от двете порти преди почивката.
На полувремето в "Монтана " бяха осъществени три смени, тимът потегли по-смело в офанзива и в 56-та мин. за игра с ръка в наказателното поле основният арбитър Васил Минев отсъди дузпа, която Цветков невъзмутимо осъществя. Домакините обаче не се предадоха в 74-та мин. изравниха посредством Христо който несмущаван проби по десния фланг и направи вратаря Марин Орлинов беззащитен.
Мачът към този момент вървеше към продължения, когато монтанци получиха правото да изпълнят директен свободен удар на повече от 30 метра от вратата на Тодор Малинов. Зад топката застана Тони Тасев, а момент по-късно попадна в прегръдките на своите съотборници.

"Извор " (Горски извор) – "Монтана " 1:2

"Извор ": Тодор Малинов, Недко Бръмчев, Бончо Панев, Тейнур Марем, Илиян Марчев, Стилян Бръмчев, Митко Плахов-кап., Спас Милушев, Беркай Халил, Атанас Савов, Христо Христов. Треньор: Живко Желев.
"Монтана ": Марин Орлинов, Владимир Айтов (46-Стефан Цонков), Преслав Петров, Давид Кики, Раян Сенхаджи, Йордан Йорданов, Ивелин Илиев (46-Николай Минков), Стефан Каменов (74-Янко Ангелов), Бари Билал, Николай Цветков, Сергей Георгиев-кап. (46-Тони Тасев) Треньор: Никола Спасов.
Източник: bulnews.bg