Отборът на Монтана, който игра бараж за влизане в efbet

...

Монтана се издъни, Септември и Хебър с чисти победи

Отборът на Монтана, който игра бараж за влизане в efbet Лига в края на месец май, стартира с тъждество новия сезон във втория ешелон. Футболистите на Владимир Иванов не съумяха да завоюват гостуването си на Кариана (Ерден), като срещата приключи 1:1.

Резултатът откри Реджеб Халил в 28-ата минута. Ангел Бастунов направи пробив, последва изстрел на Георги Чакъров, само че стражът Марин Орлинов съумя да отбие. При добавката обаче Халил сполучи за 1:0 за Кариана.

В 35-ата минута Тони Тасев беше прецизен за отбора на Фугата. Валери Христов центрира отдясно и Тасев откри мрежата - 1:1. В края на първата част някогашният нападател на Пирин (Благоевград) излезе самичък против вратаря на домакините, само че този път мерникът му изневери и топката мина над задачата.

Други два от любимците за влизане efbet Лига - Септември (София) и Хебър (Пазарджик), реализираха безапелационни победи в първия кръг:

Вижте всички резултати от през днешния ден:

Септември (София) - Струмска популярност (Радомир) 2:0
1:0 Йорданов 27, 2:0 Стоичков 33

Кариана (Ерден) - Монтана 1:1
1:0 Халил 28, 1:1 Тасев 35`

Хебър (Пазарджик) - Спартак (Плевен) 3:0
1:0 Ангелов 21, 2:0 Георгиев 67, 3:0 Чаворски 90` (д)

Литекс - Локомотив (Горна Оряховица) 5:0

1:0 Йорданов 47, 2:0 Бонев 61, 3:0 Мицаков 71, 4:0 Капитанов 80, 5:0 Йорданов 89`

Черноморец (Балчик) - Поморие 0:1