Отборът на Монтана 2003 надигра носителя на Купата на България

...

Монтана 2003 надви Рилски спортист в среща от баскетболното първенство при дамите

Отборът на Монтана 2003 надигра носителя на Купата на България за 2024 година Рилски състезател със 79:60 (20:12, 28:11, 20:18, 11:19) като хазаин в зала " Младост " в Монтана в дуел от седмия кръг на Първата четворка в шампионата на България по баскетбол за дами.

Успехът бе трети следващ и общо четвърти за състава от Северозападна България в тази фаза на шампионата, с което девойките на Преслав Пешев се изравниха по индикатори с Рилецо, като и двата отбора са с баланс 4-3 в битката за второто място.

Срещата стартира с замяна на кошове, само че след това домакините взеха самодейността и след 10 минути игра водеха с 20:12, а до почивката продължиха да санкционират грешките на своя противник, с цел да се отдръпват със стабилен задатък при 48:23 след 20 точки на Тери Батъл.

През второто полувреме играта бе доста по-равностойна след паузата, само че Монтана 2003 поддържаше удобния си задатък и преди последната четвърт бе напред с 68:41, а до края състезателките на Маргарита Маринкова съумяха само да създадат загубата си малко по-почетна.

Над всички за домакините беше американката Батъл с " дабъл-дабъл " - 27 точки и 12 битки, а " дабъл-дабъл " оформи и Тея Робинсън - 15 точки и 11 асистенции.

За тима на Рилски състезател Деница Манолова се регистрира със 17 пункта, а с 13 приключи Тия Чеймбърс.