Отборът на Монпелие взе важни три точки в домакинството си

...

Монпелие остава в битката за Европа с успех над Гинган

Отборът на Монпелие взе значими три точки в семейството си на Гинган от 30-ия кръг на Лига 1. Домакините на " Стад де ла Мосон " завоюваха с 2:0.

Резултатът в мача откри Анди Делор в 22-ата минута. Тогава той получи страховит дълъг пас от Виторино Илтон, който го изведе самичък против вратаря и за нападателя остана само да вкара за 1:0.

В 78-ата минута домакините подпечатаха успеха си. Михайло Ристич бе изтърван от отбраната при едно центриране в наказателното поле и от близко добута топката във вратата, оформяйки крайното 2:0.

Така Монпелие събра актив от 45 точки и излезе на 7-ото място в класирането, като остава в борбата за Европа, като изостава единствено на 5 точки от четвъртия Сент Етиен. Гинган пък остава в дъното на 19-ата позиция с 22 точки и е все по-близо до изпадане в Лига 2