Отборът на Молдова записа ценен домакински успех с 2:0 над

...

Молдова не допусна грешна стъпка срещу Сан Марино

Отборът на Молдова записа скъп домашен триумф с 2:0 над Сан Марино в среща от груповата фаза на Лигата на нациите. И двете попадения в дуела осъществя Раду Гинсари (31’ и 67’), а със извоюваните три точки Молдова измести Люксембург от второто място в Група 2 на Лига D.

Moldova have won all six games vs San Marino #MDASMR #NationsLeague pic.twitter.com/yAmTOtaPQa
— Football 24/7 (@foetball247) 12 октомври 2018 година
Донякъде предстоящо тимът на Молдова потегли по-смело в предни позиции против непретенциозния си противник, който не бе записвал триумф в последните си 85 срещи. Домакините търсеха гола настоятелно и до подобен се стигна в 31-ата минута, когато Раду Гинсари получи положително подаване от Александру Гатчан, след което стреля безупречно в долния ляв ъгъл на вратата на гостите. Стражът на Сан Марино не съумя да се намеси и топката влезе във вратата за 1:0. Отново Раду Гинсари попадна в прегръдките на своите съотборници в 67-ата минута, когато с акуратен удар прати топката за повторно във вратата на Сан Марино. В самия завършек на срещата Александру Бойчуц на два пъти можеше да направи резултата типичен, само че положителни намеси на стража на гостите предотвратиха инкасирането на нов гол. Лига на нациите 3 кръг, петък 12 октомври  Молдова 2:0краен резулат  Сан Марино