Отборът на МОЛ Фехервар записа трета поредна победа в първенството

...

Миланов и компания продължават да газят наред в Унгария

Отборът на МОЛ Фехервар записа трета поредна победа в шампионата на Унгария в семейството си на Диошгьор от 3-ия кръг. Домакините се постановиха повече от безапелационно с 5:1 над своя противник. Българският национал Георги Миланов стартира срещата като титуляр и бе сменен в 73-ата минута от Армин Ходжич.

Двубоят не стартира по най-хубавия метод за МОЛ Фехервар, като гостите откриха резултата още в 1-ата минута посредством Даниел Порсер.

В 12-ата минута обаче домакините изравниха, а прецизен бе Акош Елек.

В 42-ата минута Диошгьор остана в понижен състав, откакто Душан Бръкович получи втори жълт и червен картон.

Това улесни задачата на домакините, които до края преобладаваха и нанизаха нови четири гола във вратата на противника посредством Марко Футач (52), Роланд Юхаш (73) и Армин Ходжич (76 и 85).

С тази победа МОЛ Фехервар води в класирането с цялостен актив от 9 точки. Диошгьор се намира на 9-ото място с 3 извоювани точки.