Отборът на Милан сложи край на лошата си серия и

...

Милан продължава да се бори за Топ 4

Отборът на Милан постави завършек на неприятната си серия и към момента продължава да бъде в битката за класиране в зона " Шампионска лига ". Тази вечер " росонерите " надвиха мъчно с 2:1 при семейството си на Болоня.

По този метод селекцията на Дженаро Гатузо се изкачи до петото място във краткотрайното класиране и до последно ще води борба с Рома, Торино и Аталанта за заветната позиция в Топ 4.
 Снимка 421869
Източник:

Двубоят на " Сан Сиро " ще бъде белязан и от двете насилствени смени за домакините, които без време трябваше да заменят травмираните Лукас Билия и Хакан Чалханоглу.

" Росонерите " поведоха малко преди почивката, когато тифозите бяха зарадвани от Сусо. Испанецът в типичния си избухлив жанр слаомира през центъра на съперниковата защита, след което насочи компактен шут, не оставил късмет на Лукас Скорупски.

В 67-ата минута преднината на миланистите беше удвоена от появилия се наложително Фабио Борини. Универсалният футболист се оказа на точното място и сътвори голова добавка след незадоволително положително избавяне на вражеския пазач.

Гостите на Синиша Михайлович се върнаха в мача с настъпването на 73-ата минута, когато някогашният футболист на Милан - Матиа Дестро наказа тогавашните си работодатели, бидейки оставен изцяло непокрит малко пред Джиджи Донарума.

Болоня получи нужен подтик в 75-ата минута, когато гостите останаха с човек повече. Лукас Пакета си изкара втори жълт картон и реферът Марко Ди Бело наложително го изпрати под душовете.
 Снимка 421870
Източник:

До края стремежите на Болоня не стигнаха до изравнителен гол. Все отново нещо се случи! Никола Сансоне изравни борбата при алените картони, откакто получи втори жълт надълбоко в добавеното време.

В идващия кръг Милан гостува на закъсалия Фиорентина. Болоня пък приема вкъщи Парма.