Отборът на Милан постигна победа с 2:0 над Спал в

...

Милан приспа Спал с две дузпи

Отборът на Милан реализира победа с 2:0 над Спал в мача от петия кръг на Серия А. И двете попадения за триумфа паднаха от дузпи, а техни създатели бяха Рикардо Родригес и Франк Кеси.

Първата по-сериозна заплаха в мача бе в изгода „ росонерите “. Игнасио Абате обаче не насочи задоволително акуратен удар. В н 26-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Съдията видя непозволена игра на Алфред Гомис по отношение на съперник и уточни бялата точка. Рикардо Родригес застана зад топката и бе прецизен за 1:0.

В 53-ата минута Федерико Матиело опита удар с глава, само че ударът му бе блокиран.

В 60-ата минута втора дузпа бе отсъдена в интерес на Милан. В този случай съдията отсъди фаул в пеналта на Фелипе, който се хвърли да чисти топката против собствен конкурент. Франк Кеси застана зад топка и повиши на 2:0.

В класирането Милан е на четвъртото място с 12 точки, Спал е 15-и с 4.