Отборът на Милан отново намери място в Топ 4. Селекцията

...

Милан превзе четвъртото място в Калчото

Отборът на Милан още веднъж откри място в Топ 4. Селекцията на Дженаро Гатузо реализира значим триумф при гостуването си на Дженоа с 2:0, като по този метод изпревари в подреждането Аталанта, Лацио и Рома.

По-чистите положения преди почивката бяха в интерес на " грифоните ". Попадения обаче в мрежата на Донарума нямаше. Той се намеси чудесно при положителни благоприятни условия, изскочили пред Даниел Беса и Горан Пандев.

" Росонерите " се съвзеха към края на частта, само че новата облага на гранда - Лукас Пакета направи по-трудното, улучвайки лявата греда.
 Наполи победи Лацио с 2:1
Наполи приземи " римските орли " на " Сан Паоло "

" Небесносините " все по-близо до Ювентус

Бразилецът беше основно настоящо лице и при обстановката в 66-ата минута, когато от близка отдалеченост насочи доста прекрасен изстрел с глава. Младият пазач на Дженоа - Андрей Раду обаче впечатли с прелестно избавяне.
 Снимка 401644
Източник:

В ответната офанзива, работа имаше и за Джиджи Донарума, който не остана по-назад и рядко виждан инстикт не разреши на Даниел Беса да означи.
 Рома се изтеза, само че победи Торино с 3:2
Този път драмата на Рома беше с благополучен край

" Вълците " пропиляха задатък от два гола, само че въпреки всичко надделяха Торино

Милан дочака своя момент в 72-ата минута, когато резултатът беше открит от Фабио Борини. Универсалният футболист осъществя своя първи гол от началото на сезона, откакто получи задължаващ пас от Андреа Конти.

Изоставането в резултата принуди Дженоа да нападна все по-масирано. От това се възползваха " росонерите ", които подпечатаха своя триумф с втори гол. Той беше маркиран от Сусо, който не остави никакъв късмет на Раду с обмислен шут в далечния ъгъл. Испанецът показва и колегиалност, откакто не се зарадва на попадението в мрежата на някогашния си клуб.
 Интер и Сасуоло не се победиха - 0:0
Традицията беше спазена - Сасуоло още веднъж спря Интер

Нулево реми на " Джузепе Меаца "

В идващия кръг Милан приема на собствен терен Наполи, до момента в който Дженоа гостува на Емполи.

ДЖЕНОА - МИЛАН 0:2

0:1 Борини (72 " ), 0:2 Сусо (83 " )

СТАДИОН : " Луиджи Ферарис "

СЪДИЯ : Даниеле Орсато

ДЖЕНОА : Раду, Кришито, Зуканович, Ромеро, Бираски, Беса, Велосо, Ролон, Лазович, Пандев, Куаме (резерви: Русо, Водишек, Далмонте, Фавили, Гюнтер, Лакичевич, Лопес, Перейра, Пецела, Ромуло)

МИЛАН : Донарума, Абате, Сапата, Мусакио, Родригес, Пакета, Бакайоко, Чалханголу, Сусо, Кутроне, Борини (резерви: Рейна, Донарума, Бертолачи, Кастайехо, Конти, Лаксалт, Маури, Монтоливо, Стринич, Тораси, Цаджу)