Отборът на Милан надигра с 2:0 като гост Дженоа в

...

Милан се завърна в топ 4 след успех над Дженоа

Отборът на Милан надигра с 2:0 като посетител Дженоа в среща от 20-ия кръг на италианската Серия А.
,Росонерите “ бяха в търсене на триумф, който щеше да ги върне на четвъртата позиция в класирането, откакто там краткотрайно се бе настанил отбора на Рома, който победи с 3:2 вкъщи Торино по-рано в кръга.

Първата част на,,Луиджи Ферарис “ в Генуа приключи при нулево тъждество, като гостите от Милано направиха насилствена промяна в 14-та минута, откакто Кристиан Сапата бе сменен от Андреа Конти.
Именно той асистира на Фабио Борини в 72-та минута и Милан излезе с едни гърди напред в резултата. Десетина по-късно Сусо умъртви интригата в мача след подаване на Патрик Кутроне.
Така възпитаниците на Дженаро Гатузо се завърнаха на четвърто място в подреждането, до момента в който генуезците са на шест точки от зоната на изпадащите, където се намират тимовете на Болоня, Фрозиноне и Киево.
Точно,,летящите магарета “ играят в последния мач от кръга против първенеца Ювентус на,,Ювентус Стейдиъм “.
Източник: actualno.com