Отборът на Милан допусна поредната си грешка в битката за

...

Торино удари Милан и отдалечи „росонерите“ от топ 4

Отборът на Милан позволи следващата си неточност в борбата за топ 4 в Серия А, откакто позволи загуба от директен съперник за местата, даващи право на присъединяване в Шампионската лига. „ Росонерите “ бяха победени с 2:0 при гостуването си на Торино и се смъкнаха до седмо място в класирането.

След нулево първо полувреме на „ Стадио Олимпико Гранде Торино “ в северния италиански град, централният нападател на домакините Андреа Белоти откри резултата в 68-та минута от дузпа. 11 минути по-късно Алекс Беренгер удвои преднината на Торино, а в 81-та минута Милан остана с човек по-малко след втори жълт картон на Алесио Романьоли. До края не паднаха повече голове и възпитаниците на Валтер Мадзари стигнаха до скъпия триумф, след който към този момент имат 56 точки и се изкачиха до шесто място в класирането. Милан е със същия актив, само че заема седма позиция, като за момента четвъртото място се заема от Рома с 58 точки, пред Аталанта с 56. В борбата за четвъртата позиция е отборът на Лацио, който през вчерашния ден победи Сампдория с 2:1 като посетител и е на осмо място с 55 точки. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg