Отборът на Мидтиланд записа класически успех с 3:0 над Хорсенс

...

Мидтиланд с класика без Краев

Отборът на Мидтиланд записа типичен триумф с 3:0 над Хорсенс в среща от 5-ия кръг на шампионата на Дания. Българският халф Божидар Краев не бе в групата на домакините за този мач.

Мидтилант откри резултата с попадение от дузпа на Поулсен в 37-ата минута. В същото време пък гостите останаха с човек по-малко, като създателят на нарушаването за наказателния удар Андерсен бе изпъден от игра.

През втората част домакините нямаха проблем дадовършат противника с нови две попадения. Първо в 47-ата минута Викхайм удвои, а в 86-ата минута Джордж оформи крайното 3:0.

С тази победа Мидтиланд събра актив от 10 точки и заема 3-ото място в класирането. Хорсенс пък е 10-и с 5 точки. Водач е Копенхаген с 12 точки.