Отборът на Мидтиланд не успя да победи Есбйерг в гостуването

...

Мидтиланд без Краев изпусна важни точки в края

Отборът на Мидтиланд не съумя да победи Есбйерг в гостуването си от 2-ия кръг на шампионския плейоф в Дания. Срещата завърши при резултат 2:2, като домакините се добраха до точката в добавеното време на мача. Българинът Божидар Краев не игра за " Вълците " в този дуел.

И четирите гола в мача паднаха през втората част. Огочукву Франк откри резултата за Мидтиланд в 47-ата минута, само че Юрий Яковенко изравни в 61-ата минута. Якуб Поулсен още веднъж изведе гостите напред в 71-ата минута, само че в 4-ата минута на добавеното време Родолф Остин оформи крайното 2:2.

Така Мидтиланд остава на 2-ото място в класирането с 62 точки, на 2 зад водача Копенхаген, който е и с мач по-малко. Есбйерг е на 5-ата позиция с 39 точки.