Отборът на Мидълзбро изигра един от най-силните си мачове от

...

Мидълзбро отвя Лийдс, Бамфорд с хеттрик

Отборът на Мидълзбро изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, побеждавайки отбора на Лийдс в дербито от 35-ия кръг на Чемпиъншип. Домакините се постановиха с класическото с 3:0, а в воин за Боро се трансформира Патрик Бамфорд, който вкара и трите попадения в мача.

Всичко в мача бе решено още през първото полувреме, когато възпитаниците на Тони Пюлис вкараха на два пъти. Резултатът бе открит в 31-ата минута, а единствено пет по-късно домакините удариха за повторно. При второто попадение на Бамфорд останаха известни подозрения за засада, само че основния рефер и асистентът му взеха решение, че такава няма.

В 68-ата минута Бамфорд оформи своя хеттрик и обезпечи трите точки на Мидълзбро.

Във краткотрайното класиране Мидълзбро заема шестото място, което дава право на присъединяване в плейофите за Висшата лига. Лийдс остава на 11-та позиция.