Отборът на Мец изненада Олимпик Марсилия с равенството 1:1 в

...

"Мец" спря "Олимпик" Марсилия

Отборът на " Мец " изненада " Олимпик " Марсилия с равенството 1:1 в мач от 18-ия кръг във френската Лига 1. Попаденията осъществиха Опа Нгует за домакините и Неманя Радонич за марсилци, като по този метод " Мец " постави завършек на серията на гостите от шест следващи победи.

В началните минути на първото полувреме двата отбора си размениха по няколко рискови положения, само че първият гол падна чак в 40-ата минута. Опа Нгует се възползва от чудесно подаване на Фабиен Сентонзе и прати топката в мрежата на " Олимпик " Марсилия за 1:0.

След почивката играчите Андре Виаш-Боаш постановиха напън и в последна сметка изравниха след попадение на Неманя Радонич, който се възползва от асистенция на Валер Жермен.

Така " Олимпик " Марсилия събра 35 точки и се намира на второ място в класирането. Лидер е " Пари Сен Жермен " с 39, само че и два мача по-малко.

" Мец " пък продължава да стои на дъното в класирането, като има едвам 16 точки и заема 17 място.
Източник: btvnovinite.bg