Отборът на Мемфис спечели Лятната лига на Националната баскетболна асоциация

...

Мемфис спечели Лятната лига на НБА

Отборът на Мемфис завоюва Лятната лига на Националната баскетболна асоциация след победа на финала над Минесота с 95:92 в Лас Вегас.

За най-полезен състезател в мача за купата беше избран новобранецът Брендън Кларк, който се отличи с 15 точки, 16 битки, 4 асистеници и 3 блокирани удара. Кларк беше определен от Мемфис под номер 21 в драфта на новаците през тази година. Най-резултатен за триумфа пък беше Грейсън Алън със 17 точки.

За Минесота с 19 точки се отличи Келън Мартин. Мемфис имаше стабилен задатък от 56:40 на почивката, само че след мощна трета четвърт Минесота съумя да понижи изоставането си до единствено точка при започване на последната част при 73:74. С основна серия от 9 безответни точки Мемфис дръпна с 93:83 две минути преди края и това се оказа решаващо.