Отборът на Майорка започна с победа новия сезон в Примера

...

Пауло Оливейра герой и грешник за Ейбар срещу Майорка

Отборът на Майорка стартира с победа новия сезон в Примера дивисион. Играчите на Висенте Морено се постановиха с 2:1 в семейството си на Ейбар. Успехът на домакините обаче пристигна по малко чудноват метод след автогол на Пауло Оливейра в 75-ата минута. Любопитното е, че преди този момент португалецът бе изравнил резултата за гостите в 57-ата минута, само че от воин се трансформира в виновник.

Домакините поведоха още в 4-ата минута, когато Даниел Родригес пое топката в средата на терена, надбяга отбраната на противника и невъзмутимо означи за 1:0.

В 57-ата минута Оливейра възвърне равенството с глава след центриране от корнер.

В 75-ата минута обаче шансът обърна тил на бранителя, който работи неразчетено при едно остро центриране отдясно и си означи много гръмък автогол за крайното 2:1 в интерес на Майорка.

Така тимът от Балеарските острови стартира сезона с три точки в актива си. В идващия кръг той още веднъж е хазаин на Реал Сосиедад. Ейбар пък още веднъж гостува във 2-ия кръг на Осасуна.