Отборът на Майорка победи с 3:2 Атлетик (Билбао) като домакин

...

Автогол помогна на Майорка за 3:2 над Атлетик

Отборът на Майорка победи с 3:2 Атлетик (Билбао) като хазаин в мач от 24-ия кръг на испанското състезание по футбол. Двата отбора изиграха зрелищен дуел, в който домакините ликуваха след автогол на вратаря Унай Симон в края на срещата.

Майорка поведе с два гола за по-малко от 10 минути през първото полувреме. Салва Севиля откри резултата от дузпа в 22-ата минута, а Ведат Муриджи удвои в 30-ата минута с изстрел от воле от близко. Атлетик отговори уместно и се върна в мача единствено за две минути през втората част с голове на Раул Гарсия в 59-ата, който засече пас на Юри Берчиче и Алекс Беренгер в 61-ата минута, вкарвайки гол с тил след центриране от корнер.

В 88-ата минута се стигна до автогол – удар на Кубо се удари в гредата и по-късно рикошира във вратаря Унай Симон, с цел да влезе в мрежата. Така Майорка се поздрави с успеха и с 26 точки излезе на 15-ата позиция в таблицата. Атлетик е 8-ми с 34 точки.
Източник: front.bg