Отборът на Марица (Пловдив) започна втория дял от редовния сезон

...

Марица започна полусезона с очакван разгром над Перун

Отборът на Марица (Пловдив) стартира втория дял от постоянния сезон в НВЛ-жени с предстоящ домашен триумф над последния в таблицата. В неделния следобяд, в зала " Колодрума ", шампионките изковаха победното 3:0 (25:7, 25:12, 25:11) над Перун (Варна) след едвам 52 минути игра. Това бе 11-ата поредна чиста победа за пловдивчанки от началото на сезона и те стават все по-убедителен водач в класирането, към този момент с актив от 33 точки и 33:0 гейма. В същото време младият варненски отбор към момента няма извоюван гейм.

За Марица този мач бе воден от треньора Владимир Орлов, а в стартовата си шестица той заложи на Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Александра Миланова, Силвия Андреева, Дима Ушева, Виктория Григорова и Славена Никова. Те влязоха в първия гейм със седем следващи точки преди да разрешат на противника да означи своята първа и лишиха остатъка от гейма от каквато и да е конспирация – 25:7, завършено с сполучлива офанзива на Миланова за победната точка. И втората част стартира със 7:0 за " жълто-сините ". Събитието на гейма обаче бяха двата следващи аса на Джансел Сабри, с които Перун понижи изоставането си на 4:11. Все отново варненки не съумяха да се приближат повече в резултата. Центърът Дима Ушева означи цели шест точки (включително 4 аса) за крайното 25:12, което Силвия Андреева фиксира с сполучлива офанзива. При 1:0 за гостенките в третата част бе единственият миг, в който те имаха преимущество в резултата. Доби Христоскова се развихри в нахлуване и наниза седем точки, към които добави и два аса в гейма, а за победното 25:11 точката направи Виктория Григорова с офанзива през центъра.

Най-резултатна за Марица в срещата стана Доби Христоскова с 19 точки, от които три аса. Силвия Андреева се регистрира с 13 точки за успеха

В идващия си мач от НВЛ-жени Марица посреща 6-ия в класирането Казанлък Волей в зала " Колодрума " на 1 февруари (събота) от 18,00 часа