Отборът на Марибор се приближи изключително близо до евентуални плейофи

...

Марибор е все по-близо до битки с Лудогорец в Лига Европа

Отборът на Марибор се приближи извънредно покрай възможни плейофи за влизане в групите на Лига Европа с Лудогорец. Тази вчер първенецът на Словения загуби вкъщи с 1:3 от Розенборг, в дуел от третия прелиминарен кръг на Шампионската лига. Именно отпадналият от тази двойка ще премери сили с спечелилия от конфликтите сред Лудогорец и ТНС, само че във втория по мощ европейски клубен шампионат.
 Порто и Олимпиакос с значими победи по пътя си към плейофите

Фаворитите победиха надлежно ФК Краснодар и Истанбул Башакшехир

Двубоятна " Людски врт " не се разви по никакъв начин добре за възпитаниците на Дарко Миланич, който понесоха два тежки удара незабавно след паузата. В епицентъра на събитията пък попадна централният нападател на Розенборг - Александер Сьодерлунд.

Първото му попадение падна в 50-ата минута. Норвежкият национал насочи страховита бомба от директен свободен удар, която направи беззащитен Пирич. Четвърт час по-късно таранът направи 0:2. Той беше пропуснат на далечната греда и с глава се възползва от асистенция на Асен.
 Снимка 437688
Източник:

Легендата на Марибор - Таварес върна своите в мача в 70-ата минута. Капитанът взе нещата в свои ръце и с компактен шут по земя отвън наказателното поле понижи до 1:2. Радостта на " виолетовите " обаче продължи тъкмо 60 секунди, защото Йенсен оформи крайното 1:3.

Отбраната на домакините не съумя да почисти топката след ужасно меле, а всичко това оказа помощ на гореспоменатия да реши съвсем всичко в тази турнирна двойка.

Реваншът в Трондхайм е след шест дни. Победителят ще срещне триумфиралият от двойката Динамо (Загреб)/Ференцварош.
 ЛАСК (Линц) сервира изненадата на вечерта, Селтик оцеля в Румъния

Австрийският клуб надделя като посетител Базел с 2:1

МАРИБОР - РОЗЕНБОРГ 1:3

0:1 Сьодерлунд (50 " ), 0:2 Сьодерлунд (64 " ), 1:2 Таварес (70 " ), 1:3 Йенсен (71 " )