Отборът на Манчестър Юнайтед разби Евертън с 4:0 у дома

...

Юнайтед разби Евертън при завръщането на Рууни

Отборът на Манчестър Юнайтед разруши Евертън с 4:0 вкъщи в последния мач от 5-ия кръг на Висшата лига.

В този дуел легендата на „ алените дяволи “ Уейн Рууни за първи път се завърна на „ Олд Трафорд “, откакто мина при „ карамелите “, само че този миг бе засенчен от мощната игра на Юнайтед. Срещата стартира чудесно за домакините, които поведоха в резултата още в 4-та минута, когато Антонио Валенсия се разписа със ужасно воле от далечно разстояние. До края на първата част играчите на Жозе Моуриньо преобладаваха, само че след почивката гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол, като положителни обстановки пропуснаха Рууни и Гилфи Сигурдсон. В 83-та минута Хенрих Мхитарян постави тока на разногласието след добра асистенция на Ромелу Лукаку, а в последните минути Лукаку Антони Марсиал от дузпа оформиха крайното 4:0. След този триумф „ алените дяволи “ се изравниха на върха на класирането с градския си противник Манчестър Сити, до момента в който Евертън остава в зоната на изпадащите в 4-та минута. /БГНЕС
Източник: bgnes.com