Отборът на Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата

...

Манчестър Юнайтед измъкна трите точки от Шефилд Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед реализира втора поредна победа във Висшата лига, откакто надделя Шефилд Юнайтед с 2:1 като посетител в мач от деветия кръг на шампионата. На " Брамал Лейн " играчите на Ерик загар Хаг още веднъж не убедиха със своето показване, само че въпреки всичко стигнаха до трите точки, с помощта на късен гол на Диого Дало.

Двубоят стартира с напън на домакините и още във втората минута Андре Онана трябваше да прави избавяне, а " алените дяволи " по този начин и не съумяха да открият надзор над събитията. Въпреки това, гостите поведоха в резултата в 28-та минута, когато Скот Мактомини овладя една топка в наказателното поле и с удар от воле я прати във вратата. Радостта на Юнайтед не продължи дълго, защото пет минути по-късно Мактомини блокира удар на противник в ръка в наказателното поле, а Оли Макбърни осъществя отсъдената дузпа.

След почивката Юнайтед стоеше по-добре на терена, само че мъчно създаваше голови положения. В 77-та минута Дало получи топката на няколко метра от границата на наказателното поле и с доста прецизен удар не остави шансове на Уес Фодерингам. До края " остриетата " не съумяха да отговорят и по този метод записаха осмата си загуба в девет мача.

Така Манчестър Юнайтед се изкачи до осмо място в класирането с 15 точки, до момента в който Шефилд Юнайтед остава на дъното с актив от една точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg