Отборът на Манчестър Сити е поредният тим, който си проправи

...

Манчестър Сити продължава по график за ФА Къп

Отборът на Манчестър Сити е следващият отбор, който си проправи място към четвъртфиналите за Купата на Англия. Селекцията на Пеп Гуардиола си свърши работата против представителя на Чемпиъншип - Шефилд Уензди и надделя " кукумявките " с 1:0. Единственото попадение за " жителите ", които заложиха съвсем на оптималния си състав означи Кун Агуеро при започване на второто полувреме.

В 53-ата минута положителното му позициониране в полето на Шефилд разреши да бъде открит от Бенжамен Менди и въпреки намесата на вратаря Уайлдсмит, коженото кълбо попадна в мрежата му.
 Челси победи Ливърпул с 2:0 за Купата на Англия
Челси постави завършек на фантазията на Ливърпул за требъл

" Сините " надделяха мърсисайдци с 2:0 за Купата на Англия

Като цяло Сити можеше да си тръгне и с надалеч по-изразителен успех на " Хилзбъро ", само че пропуски направиха Рияд Марез, Бенжамен Менди и Рахийм Стърлинг. Към края на срещата сходен огромен пропуск направи и централният съдия Джон Стоунс.

Уензди не съумя да даде какъвто и да е отпор на именития си конкурент, като даже нямаше и прецизен изстрел в очертанията на неговата врата.

ШЕФИЛД УЕНЗДИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1

0:1 Агуеро (53 " )