Отборът на Манчестър Сити допусна нова издънка в битката за

...

Фернандиньо закопа Сити с късен автогол

Отборът на Манчестър Сити позволи нова издънка в борбата за купата, завършвайки наедно 2:2 вкъщи с Кристъл Палас в дуел от 23-ия кръг на британската Висша лига.

Домакините влязоха в дуела с единствената цел да съкратят изоставането до водача Ливърпул, само че получиха гол с първия прецизен удар на Палас в срещата. Негов създател бе новото попълнение на лондончани Ченк Тосун, който осъществя след асистенция на Гари Кейхил. След почивката първенците предстоящо натиснаха в търсене на изравнително попадение и малко след средата на втората част Жайро Ридевалд игра с ръка в наказателното поле, само че основният арбитър Греъм Скот не уточни бялата точка след консултацията с ВАР.

Въпреки това, Серхио Агуеро възвърне статуквото след чудесно центриране на резервата Габриел Жезус. Малко по-късно аржентинският голмайстор на „ небесносините “ бе още веднъж в прегръдките на своите съотборниците си след точна намеса с глава. В добавеното време на срещата обаче гостите стигнаха до точката след контраофанзива, при която Вилфред Заха центрира остро по земя, а там Фернандиньо си означи трагичен автогол.

Така Палас още веднъж спънаха Сити, откакто предишния сезон прибраха всички точки след неочакван триумф с 3:2 на „ Етихад “. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изостават на 13 точки от първата позиция, а Ливърпул има два мача в запас. Кристъл Палас е 9-и с тъкмо 30 пункта. В идващия кръг Сити гостуват на Шефилд Юнайтед, а Палас одобряват вкъщи Саутхемптън.